ДНЗ № 1 смт. Великий Бичків

 





Виховна робота

 

Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку

 

Мета:

зміцнювати почуття єдності;

сприяти підвищенню впевненості в собі і розвитку самостійності у дітей;

дати дитині можливість відчути свою приналежність до групи;

висловити свій настрій;

розвивати комунікативні навички у дітей.

 

Доречі, зараз великої популярності серед молодих батьків набрали коврики для ванной, адже кожна мама чи тато хоче щоб ніжки малечі торкались до приємного покриття в ванній кімнаті.

 

Хід заняття

 

Діти входять в кімнату і стають у коло, беруться за руки.

 

Ведучий .

 

- Доброго дня, діти.

 

- Сьогодні будемо грати.

 

- Станьте в коло. Візьміться за руки. Будемо вітатися очима.

 

- Посміхніться один одному. Молодці!

 

 1. «Ходити слід в слід» - вправа спрямована на створення позитивного настрою; на розвиток уміння узгоджувати свої дії з членами групи.

 

Завдання полягає в підстроювання до партнера, що йде попереду. Ставити ногу можна тільки коли звільнився «слід». Тому хто йде позаду не можна наступати на п'яти тому хто йде попереду. Необхідно дочекатися, коли «слід» звільниться повністю. Виграє той, хто жодного разу не впав в «річку».

 

Вихователь

 

- Хлопці, станьте в колону.

 

Що це? (Річка. Сліди.)

 

Будемо йти по «гарячих слідах» через річку. Дивіться на мене. Ідіть обережно. Не поспішайте. Не штовхайтесь.

 

Добре, молодці!

 

2. «Дзеркало» - вправа спрямована на емоційне усвідомлення своєї поведінки, зниження напруги, формування вміння підкорятися вимогам іншого, довільний контроль, подолання невпевненості.

 

Учасники стають у дві шеренги обличчям один до одного, таким чином розбиваючись на пари. Одна дитина у парі - ведучий, інший - «дзеркало». Ведучий виглядає в дзеркало, а воно відображає всі його рухи. За сигналом ведучого учасники міняються ролями. Будемо грати.

 

ВИХОВАТЕЛЬ

 

- Хлопці, станьте парами, обличчям один до одного.

 

Павло покаже будь-який рух (причісує волосся). Аня, повторяє.

 

Добре, молодці!

 

3. «Утримати листок» - вправа спрямована на розвиток уміння узгоджувати свої дії з членами групи.

 

Діти стоять у парах, їм пропонується утримувати листок паперу лобами, без допомоги рук, пересуваючись по груповій кімнаті. Перемагає та пара, яка більш тривалий час утримує листок.

 

ВИХОВАТЕЛЬ

 

- Хлопці, станьте парами, обличчям один до одного. Візьміть листок. Будемо тримати його лобами. Руками допомагати не можна. Стати ближче один до одного і робіть, як я. Рухайтеся по групі. Можете сісти, пострибати. Хто переміг? Важко чи легко було? Сподобалося?

 

4. «Баржа» - вправа спрямована на подолання невпевненості в собі, розвиток пізнавальних процесів.

 

Учасники стають у коло і називають слова, перекидаючи при цьому один одному м'яч, тобто «вантажать баржу»: наприклад, всі слова зі звуком «н» (ножиці, нарциси і т.д.).

 

Діти називають круглі предмети, наприклад, яблуко, сонце, годинники, ґудзик і т.д.

 

ВИХОВАТЕЛЬ

 

- Хлопці, станьте в круг. Я буду кидати м'яч, ви ловите, потім придумайте слово зі звуком «н» і кидайте. Наприклад, кінь. А зараз інше завдання: назвіть круглі предмети. Наприклад, яблуко. Молодці, все впоралися із завданням.

 

5. «Змія кусає свій хвіст» - вправа спрямована на створення позитивного настрою:  розвиток групової згуртованості, зняття напруги.

 

Діти стають один за одним і міцно тримають один одного за плечі. Перша людина - «голова дракона», останній - «хвіст змії». «Голова змії» намагається зловити «хвіст», а той ухиляється від неї.

 

Ведучий повинен слідкувати за тим, щоб учасники не відпускали один одного.

 

ВИХОВАТЕЛЬ

 

- Хлопці, станьте один за одним. Покладіть руки на плечі  тому хто стоїть попереду. Робіть як я. Павло перший - він «голова змії». Альоша - «хвіст змії». Павло, дожени Альошу. Альоша, тікай. (Діти стають в коло, беруться за руки).  Хлопці, вам сподобалося грати? Що сподобалося найбільше? Добре, молодці! Візьміться за руки. Будемо прощатися очима. Посміхніться один одному. До побачення!

 

(Тривалість - 40 хвилин.)